Nasz zespół specjalistów przyjmuje w

Gabinecie Psychiatrycznym przy ul. Elizy Orzeszkowej 11 w Łodzi

Psychiatrzy:

prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki
specjalista psychiatra, specjalista seksuolog

Kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie, nauczyciel akademicki i praktyk z wieloletnim doświadczeniem. Autor i współautor ponad 600 publikacji krajowych i zagranicznych, w tym podręcznika dla studentów oraz przyszłych specjalistów psychiatrii. Redaktor czasopism naukowych o zasięgu krajowym i zagranicznym. Pomysłodawca i współorganizator Międzynarodowego Kongresu Psychiatrii Sądowej, Konferencji „Filmowe postępy w psychiatrii” oraz Polskiego Kongresu Neurologii i Psychiatrii. Kierownik licznych badań naukowych, twórca nowatorskiej „neurorozwojowej teorii depresji”, integrującej dotychczasowe podejścia w rozumieniu etiologii tej choroby.

dr n. med. Marta Broniarczyk-Czarniak
specjalista psychiatra, specjalista seksuolog

Doktor nauk medycznych, biegły sądowy, w trakcie 4-letniego szkolenia podyplomowego z psychoterapii poznawczo-behawioralnej. W latach 2018-2021 Ordynator Oddziału Ogólnopsychiatrycznego żeńskiego SPZOZ im. J. Babińskiego w Łodzi, od 2021 Ordynator Oddziału Psychiatrii Sądowej, w którym hospitalizowani są pacjenci w ramach realizacji izolacyjnego środka zabezpieczającego. Od wielu lat prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu psychiatrii dla studentów kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W pracy naukowej zajmuje się tematem neurobiologicznych uwarunkowań schizofrenii i współwystępowaniem zaburzeń psychicznych z chorobami somatycznymi. W Gabinecie Psychiatrycznym prowadzi konsultacje indywidualne oraz dla par.

dr n. med. Maciej Kuśmierek
specjalista psychiatra

Doktor nauk medycznych, adiunkt w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego Łodzi. Pracownik Specjalistycznego Psychiatrycznego ZOZ im. J. Babińskiego w Łodzi, Koordynator Medyczny Oddziału Psychiatrii Sądowej, biegły sądowy. Autor publikacji w czasopismach krajowych i międzynarodowych. W pracy klinicznej interesuje się uwarunkowaniami współwystępowania zaburzeń psychicznych i chorób somatycznych.

dr Justyna Majchrowska
lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii dzieci i młodzieży

„Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym.”
– Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książę”

Jestem absolwentką kierunku lekarskiego na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, obecnie w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Miałam przyjemność przez rok pracować w Oddziale Psychiatrii Dla Dzieci szpitala im. Babińskiego w Łodzi pod kierunkiem Konsultanta Krajowego w dziedzinie Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Jest to jedyny Oddział w województwie łódzkim zajmujący się leczeniem najmłodszych dzieci do 13 roku życia. Następnie pracowałam w Oddziale Psychiatrii dla Młodzieży Szpitala im. Babińskiego w Łodzi, gdzie miałam możliwość uczyć się od specjalistów w tej dziedzinie i doskonalić swoje umiejętności kliniczne. Obecnie pracuję w Klinice Psychiatrii UM w Łodzi pod kierownictwem dr hab. n. med. Profesora Piotra Gałeckiego, prowadzę zajęcia dydaktyczne z zakresu psychiatrii dla studentów kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W swojej pracy zajmuję się diagnostyką i leczeniem zaburzeń występujących w wieku rozwojowym dzieci i młodzieży. Praca ta stała się moją pasją, z której czerpię dużo satysfakcji. Niezmiernie ważna jest dla mnie również współpraca z rodzinami moich pacjentów, ponieważ kieruję się myślą, że rodzina to „system naczyń połączonych” i wymaga kompleksowej opieki na wielu płaszczyznach.

dr n. med. Joanna Mossakowska-Wójcik
specjalista psychiatra, specjalista seksuolog

Doktor nauk medycznych, specjalista psychiatra i seksuolog, adiunkt i zastępca ordynatora w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Absolwentka Wydziału Wojskowo- Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Koordynator badań klinicznych. Posiadam wieloletnie doświadczenie w leczeniu zaburzeń psychicznych zarówno w warunkach szpitalnych, jak i ambulatoryjnych. Jestem autorką i współautorką publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych, głównie o tematyce genetycznych uwarunkowań zaburzeń psychicznych oraz leczeniu zaburzeń psychicznych u kobiet w ciąży i w okresie poporodowym.

Zajmuje się leczeniem zaburzeń natury psychicznej min. schizofrenii, zaburzeń afektywnych, zaburzeń lękowych, zespołów otępiennych oraz dysfunkcji seksualnych.

dr Krzysztof Piotrowski
Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii (możliwość konsultacji w języku angielskim)

Jestem absolwentem kierunku Lekarskiego na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Aktualnie w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w zakresie Psychiatrii Dorosłych w Szpitalu im. Babińskiego w Łodzi. Swoje doświadczenie klinicznie zdobywałem także m.in. w PZP Sieradzka, MCTiPZ w Łodzi – OLU, OPS ZK nr 1 w Łodzi oraz jako konsultant DPS. Zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych u dorosłych. W swojej pracy skupiam się na holistycznym podejściu do pacjenta, a także doborem indywidualnej, spersonalizowanej terapii do potrzeb pacjenta. Moim zainteresowaniem są nowoczesne metody leczenia w psychiatrii.

Psycholodzy/psychoterapeuci:

dr hab. n. med. Małgorzata Gałecka
specjalista psycholog kliniczny, certyfikowany psychoterapeuta

Certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Kierownik Zakładu Psychoterapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Ordynator Oddziału Dziennego Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic w szpitalu im. Babińskiego w Łodzi, koordynator studiów podyplomowych Psychoterapia ze szczególnym uwzględnieniem aspektów klinicznych organizowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ukończyła wyższe studia magisterskie na Uniwersytecie Łódzkim oraz 4-letnie studia psychoterapii w Krakowskiej Katedrze Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2013 r. uzyskała stopień doktora na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Prowadzi psychoterapię osób dorosłych indywidualną i grupową w nurcie psychodynamicznym.

mgr Justyna Kunikowska
psycholog

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunkach: psychologia – specjalność wspieranie efektywnego rozwoju i funkcjonowania człowieka oraz socjologia. Praktykę kliniczną zdobywam od ponad 3 lat w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Łodzi szpital im. J. Babińskiego, początkowo w Oddziale Psychiatrii Sądowej, Oddziale Psychiatrii Ogólnej i w Oddziale Dziennym Ogólnopsychiatrycznym, oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla dorosłych, gdzie zajmuję się szeroko pojętą diagnostyką oraz wsparciem psychologicznym. Obecnie w Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych.

Aktualnie w trakcie szkolenia w zakresie psychoterapii ze szczególnym uwzględnieniem aspektów klinicznych (posiadającym atest Sekcji Naukowej Psychoterapii oraz Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego) a także neuropsychologii klinicznej i diagnozy neuropsychologicznej uczelni SWPS w Katowicach.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. Akceptuję

Szanowni Państwo,

od dnia 6 listopada 2023 roku Gabinet będzie funkcjonował tylko pod adresem: Ul. Elizy Orzeszkowej 11, 91-473 Łódź. Nr telefonu kontaktowego: 508 919 768.